Zakup kontra wynajem podnośników koszowych w Katowicach

Zastanawiasz się nad kupnem lub wynajmem podnośnika koszowego? Jeśli tak, to na pewno powinieneś przeczytać ten artykuł. Zobacz, jakie zalety oraz wady ma jedno i drugie rozwiązanie.

Czym są podnośniki koszowe?

Podnośnik koszowy jest to rodzaj podnośnika dźwigowego, który jest umieszczany na przyczepie lub też posiada zabezpieczoną koszem platformę. Tego typu urządzenia służą do wywindowania pracownika na odpowiedni poziom, a przy tym jednocześnie zapewniają mu bezpieczeństwo. Tego typu wysięgnik jest przydatny w bardzo wielu branżach, a nawet wykorzystuje się go w domowych pracach. Za jego pomocą można myć okna, montować lampy lub reklamy na budynkach. Jeśli chodzi o rodzaje podnośników, to wyróżniamy: nożycowe, teleskopowe lub mieszane.

Zakup kontra wynajem

Na co lepiej postawić? Na zakup czy wynajem podnośników koszowych w Katowicach lub innych polskich miastach? Jeśli chodzi o kupno tego typu urządzenia, to jest to dość kosztowna opcja. Ceny podnośników koszowych zaczynają się od kilku tys. złotych za używany sprzęt, a w momencie, w którym decydujemy się na nowy odpowiednik, zaczynają one osiągać zawrotne ceny, przekraczające dziesiątki tys. złotych. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że kupno tego sprzętu wiążę się z nabyciem umiejętności jego obsługiwania. W tym celu należy ukończyć państwowy kurs kategorii 1P lub 2P, a uprawnienia przyznaje Urząd Dozoru Technicznego. Nabycie odpowiednich uprawnień jest obowiązkowe, z tego też powodu przed kupnem sprzętu trzeba sobie zadać pytanie, czy to będzie inwestycja, która się zwróci. Jeśli podnośnik koszowy miałby być używany jedynie sporadycznie, to lepiej postawić na wynajem podnośników koszowych Katowice. Wtedy cena jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Jeśli chodzi o ceny wynajmu tego sprzętu, to są one różne, ale najczęściej zaczynają się już od około 60 złotych za godzinę. Uwzględnia się w tym obsługę operatora, dzięki czemu nie musisz martwić się uprawnienia.

W jakich branżach wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Jest wiele branż, w których używa się podnośniki koszowe. Są one wykorzystywane w firmach remontowo-budowlanych, zakładach energetycznych lub też przedsiębiorstwach, które dbają o pielęgnację zieleni. Poza tym używa ich też straż pożarna. Są przydatne, gdy wybuchają pożary w budynkach, które mają wiele kondygnacji. W momencie, w którym ktoś nie może się wydostać, wtedy strażacy za pomocą podnośnika koszowego pomagają im się w prosty i bezpieczny sposób wydostać z płonącego budynku.

Tomasz Pietrzykowski

Add your Biographical Info and they will appear here.