Zakładasz nowa firmę? Musisz zainwestować w pozycjonowanie

Prowadzenie firmy wiąże się z nakładami na marketing internetowy. To w dzisiejszych czasach absolutna konieczność, bo klienci szukają produktów i usług właśnie poprzez internet. Jeśli nie jesteśmy widoczni w sieci, musimy się liczyć z tym, że nie będziemy mieli tak dużo klientów, jak konkurencja, która zajmuje wysoką pozycję wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie musisz zlecić specjalistom

Czasy, w których algorytm Google nie był tak skomplikowany i przy odrobinie wiedzy można było wejść w topy, dawno się skończyły. Dziś pozycjonowanie wymaga zaangażowanie całego zespołu o różnych kompetencjach. Tylko w ten sposób nasza witryna może się wyświetlać wysoko w wyszukiwarce internetowej. W zespole agencji marketingowej muszą się znaleźć specjalista SEO, który zajmuje się m.in. optymalizacją stron internetowych, copywriter, który zadba o wartościowy content generujący ruch, specjalista UX, który odświeży stronę internetową pod kątem użyteczności dla użytkownika – co bezpośrednio przełoży się na podniesienie wskaźnika konwersji. Jednym słowem samodzielne pozycjonowanie nie jest dziś możliwe. Trzeba to zlecić specjalistom z branży, którzy będą wiedzieli, jak to zrobić i czym się kierować przy wyborze kluczowych fraz. Wprawdzie takie działania wiążą się z dodatkowymi miesięcznymi nakładami finansowymi, jednak ich wygospodarowania to konieczność. Poza tym, to inwestycja, która w krótkim czasie się zwraca. Jeśli strona zacznie się wyświetlać na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, to możemy być pewni, że telefon w sprawie produktów lub usług, które oferujemy zacznie dzwonić, a zyski firmy znacznie się zwiększą. Z tego właśnie powodu konieczne są inwestycje w marketing cyfrowy.

Nie kieruj się wyłącznie ceną

Choć cena jest bardzo istotny czynnikiem przy wyborze oferty, to nie powinna być ona kluczowym elementem. To nie jest dobre rozwiązanie, bo nie wszystkie firmy działają zgodnie z wytycznymi Google. Posługują się niedozwolonymi metodami. Wprawdzie w ten sposób strona szybko trafia w topy, ale z drugiej strony równie szybko może wypaść z indeksu, bo zostanie ukarana filtrem. Żeby strona cały czas pojawiała się w topach, trzeba postawić na dobry content, artykuły sponsorowane. Pozycjonowanie metodami zalecanymi przez Google zajmuje nieco więcej czasu, ale z drugiej strony jest skuteczniejsze i daje trwały efekt. Lepiej więc przy wyorze agencji kierować się referencjami i doświadczeniem w realizacji tego typu usług.

Tomasz Pietrzykowski

Add your Biographical Info and they will appear here.