Jak powinna wyglądać toga adwokacka?

Toga adwokacka to obowiązkowy strój na sali sądowej. Musi być uszyta na miarę według kryteriów określonych w ustawie. Zdaniem wielu prawników w dzisiejszych czasach tradycja noszenia togi jest nieco przestarzała, ale w opinii innych to strój, który nadaje godności i powagi. Jak powinna wyglądać toga?

Specyfikacje znajdziesz w ustawie

Dokładne wymiary i wygląd togi określone są przepisami. Z jednej strony powoduje to, że togi wyglądają praktycznie tak samo, a z drugiej są one zupełnie inne. Z tego właśnie powodu nie można ich wypożyczać lub też kupować w sklepie, bo musza być one ściśle dostosowane do naszej sylwetki. To właśnie powoduje, że toga adwokacka z zewnątrz wygląda identycznie, ale musi być szyta na indywidualne zamówienie. Kiedyś trzeba było jechać do krawca, by to wszystko załatwić. Dziś można to zrobić indywidualnie. Toga adwokacka to produkt, który jak wiele innych można zamówić online. W internecie powstają specjalistyczne sklepy, w których można zrealizować tego typu zamówienie. To powoduje, że w łatwy sposób można zamówić ubranie do pracy w bardzo prosty sposób. Dzięki temu można oszczędzić masę czasu. Nie trzeba stać w korkach, jechać na przymiarki. Zamówienie można złoży z dowolnego miejsca, np. z domowego fotela czy też z pociągu. Wystarczy jedynie podać dokładne dane, które będą niezbędne do tego, by podjąć współpracę iż zlecić uszycie stroju. Należy tylko pamiętać, by dokładnie zebrać potrzebne wymiary. Można posłużyć się instrukcjami na stronie www, a jeśli mimo to mamy wątpliwości, skontaktujmy się z działem obsługi. Konsultant z pewnością powinien nam wszystko wyjaśnić.

Dostosuj togę do swoich potrzeb

Choć toga adwokacka wygląda tak samo. Ma szeroki kołnierz i zielony żabot, to można ją w jakiś sposób spersonalizować, by nie wyglądała identycznie. Jednym ze sposobów jest wszycie inicjałów po wewnętrznej stronie materiału. Można tez zdecydować się na dodatkowe wewnątrz stroju, by w razie potrzeby mieć miejsce na schowanie kluczy czy innych drobnych rzeczy. Wprawdzie na inne innowacje nie można sobie pozwolić, jednak i takie drobne rzeczy pozwolą się w jakiś sposób wyróżnić i poczuć indywidulanie. To również dobry sposób na to, by nie zgubić ubrania. Jeśli togi są odkładane w jedno miejsce, bardzo łatwo można przez przypadek wziąć czyjąś własność. Wszycie inicjałów sprawia, że takie sytuacje będą znacznie rzadsze. Warto więc rozważyć dodatkowe opcje podczas składania zamówienia, bo mogą one bardzo pomóc.

Tomasz Pietrzykowski

Add your Biographical Info and they will appear here.