Ubezpieczenia komunikacyjne Kraków zadziałają w przypadku różnych zdarzeń

Na drodze zawsze może nas spotkać coś niespodziewanego, dlatego warto zabezpieczyć się w przypadku różnych zdarzeń, aby zawsze mieć ochronę dla swojego samochodu. Warto o tym pomyśleć wcześniej, żeby później nie mieć do siebie pretensji, że musimy pokrywać szkody za własne pieniądze.

Nie zawsze jest nasza wina

Możemy być najlepszymi kierowcami, ostrożnymi, pewnymi za kierownicą i niepopełniającymi błędów, ale i tak nie wiadomo, jakie zdarzenie odbędzie się z naszym udziałem. Wszystko dlatego, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania innych kierowców na drodze. Nierzadko zdarza się, że poszkodowany zostaje kierowca, który zupełnie nic nie zrobił, jechał prawidłowo i nie popełnił żadnego błędu. Jeżeli tak się zdarzyło, otrzymamy odszkodowanie w ramach polisy OC kierowcy, który spowodował zdarzenie. Takie ubezpieczenia komunikacyjne Kraków chronią więc tych, którzy zostali przez nas poszkodowani lub nas, gdy ktoś spowoduje zdarzenie z naszym udziałem.

Możemy się zabezpieczyć

Jeśli nie chcemy płacić za naprawę z własnej kieszeni, gdy spowodujemy zdarzenie na drodze, możemy się przed tym zabezpieczyć wykupując dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne Kraków. Autocasco zadziała w takiej sytuacji, ale również będzie zabezpieczeniem, gdy nasz samochód zostanie zniszczony bez winy kogokolwiek. Takie sytuacje to na przykład zmieniające się warunki atmosferyczne, przewrócone na auto rzeczy czy nawet zniszczenie samochodu przez wandali, ale jeśli nie złapano ich i nie ukarano, nie ma od kogo otrzymać odszkodowanie i możemy je dostać tylko wtedy, jeśli mamy AC. Dostaniemy również pieniądze w wysokości wartości naszego auta, jeśli zostanie ono skradzione.

Dodatkowe zabezpieczenia

Na drodze i poza nią mogą nas spotkać różne sytuacje. Dlatego ubezpieczalnie oferują kolejne, dodatkowe ubezpieczenia. Jednym z nich jest NNW czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zadziała, gdy kierowca lub pasażerowie utracą zdrowie lub nawet życie. Poza tym możemy jeszcze dodatkowo ubezpieczyć na przykład szyby lub opony w aucie. Najczęściej jest to dodatek do AC, aby naprawa tych newralgicznych części nie zabrała nam zniżek za ubezpieczenie przy opłacie kolejnej składki. Możemy również dodatkowo ubezpieczyć przewożony bagaż, co może być bardzo przydatne, jeśli przewozimy cenny ładunek w bagażniku.

Tomasz Pietrzykowski

Add your Biographical Info and they will appear here.