W trosce o dziecko: place zabaw budżet obywatelski

W dzisiejszych czasach dzieci coraz chętniej spędzają wolny czas przed komputerem. Zamiast bawić się na świeżym powietrzu, wolą dodać kolejne zdjęcie na portal społecznościowy. Coraz mniej ruchu skutkuje nadwagą u wielu małolatów. Gdzie podziały się czasy, kiedy całymi dniami nasze pociechy biegały po podwórku z rówieśnikami?

Różnice pokoleń

Przypominając sobie własne dzieciństwo, człowiek zauważa ogromną różnicę. To nas bowiem mama nie mogła dowołać na obiad, a nawet na kolację. Być może nasze dzieci również ciężko namówić na obiad, ale nie musimy ich szukać na dworze, bo w drugim pokoju grają w kolejną grę. Co się stało? Jak to zmienić?
Przede wszystkim warto wprowadzić dziecku grafik. Ustalić, ile czasu może poświęcić na komputer, ile powinno poświęcić na naukę. Wtedy wolne godziny pociecha będzie chciała zagospodarować inaczej i być może wybierze zabawę na dworze.
Należy wytłumaczyć, jak korzystny dla naszego zdrowia jest sport. Wyjaśnić, że aktywny odpoczynek daje o wiele lepsze skutki, niż bierny przed telewizorem. Można obudzić w dziecku pasje. Warto zainteresować je piłką nożną, bądź koszykówką. Kiedy polubi owy sport, samo będzie chciało rozwijać się w tym kierunku.

Organizacja czasu wolnego dla dziecka

Dobrym pomysłem jest spędzanie czasu z dzieckiem. Kiedy mama gotuje obiad, tata może zabrać piłkę i wziąć malucha na boisko. Pociecha bardziej poświęci się nowej pasji, kiedy będzie miała ją z kim podzielać.
Młodsze dzieci należy zabierać na plac zabaw i tutaj również bawić się z nimi. Jeśli w Twojej okolicy nie ma takiego miejsca, warto wziąć sprawy we własne ręce. Ostatnio w mediach było głośno na temat hasła: place zabaw budżet obywatelski. Składając odpowiedni wniosek, poparty podpisami innych ludzi, możemy wiele zdziałać. Zabawa na powietrzu to samo zdrowie dla małolatów, dlatego prawie pewne jest, że pomysł, taki jak place zabaw budżet obywatelski wiele osób zaaprobuje.
Jeśli nie masz ograniczonych finansów, zastanów się nad zapisaniem dziecka na dodatkowe lekcje, np. tańca albo języka obcego.
Obudź w nim pasje, odkryj zainteresowania. Niech nie traci czasu i wzroku na siedzenie przed monitorem.

Edward Czarnecki

Add your Biographical Info and they will appear here.