Czy stać cie na to, by nie inwestować w pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie stron internetowych to absolutna konieczność i coś w co po prostu trzeba włożyć pieniądze. W przeciwnym razie bardzo łatwo będzie można dać się wygryźć z rynku, a to sytuacja, do której absolutnie nie wolno dopuścić.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak ważne?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy internauta ma dostęp do Internetu z różnych nocników – czy to z tableta czy ze smartfona. Jeśli w tych miejscach nie będzie mógł znaleźć twojej firmy, wybierz konkurencyjne usługi i produkty. Nie możesz do tego dopuścić. Musisz zainwestować pozycjonowanie stron internetowych. Bez tego ani rusz. W przeciwnym razie bardzo łatwo prześcignie cię konkurencja, która nie rzadko jest zdecydowanie krócej na rynku i nią ma tak dużego doświadczenia. Z roku na rok coraz więcej firm notuje słabe obroty tylko z tego powodu, że rezygnują z marketingu cyfrowego, bo uważają, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Tymczasem nic bardziej mylnego. A to wiele zalet. Inwestycja w pozycjonowanie stron internetowych zwraca się i to kilkukrotnie. Warto więc o tym pomyśleć. Przykładowo, inwestując 2 tys. zł w pozycjonowanie stron internetowych, można zyskać czasem 5 razy więcej. To szybki sposób, by rozwinąć skrzy dal, otworzyć, nowe oddziały. Jednym słowem postawić na rozwój i stać się potentatem w branży. Jesziw więc następnym razem powiesz, że nie stać się na marketing internetowy, dobrze się zastanów, bo konkurencja nie śpi. Może okazać się, że twoja oszczędność zaprowadzi cie donikąd. W perspektywie długofalowej stracisz klientów i możesz nawet wypaść z rynku. O ile starsze pokolenia nie sa tak zależne od Internetu i są też bardziej lojalni to tzw. generacja 2.0 która już wkrótce wkroczy na rynek jest cały czas w sieci. Internet to pierwsze miejsce, w którym szuka potencjalnych usług i produktów. Twoja firma musi się tam znaleźć, bo w przeciwnym wypadku za jakiś czas wypadniesz z rynku. Nie możesz do tego dopuścić?

Tanie pozycjonowanie – czy to ma sens?

Ofert na pozycjonowanie jest wiele. Cześć firm oferuje naprawdę tanie usługi, jednak z reguły nie są one wykonywane tak jak trzeba. Nie przestrzega się tam w ogóle wytycznych Google, co może skończyć się otrzymaniem kary, np. w postaci filtra, do czego absolutnie nie wolno dopuścić. Lepiej więc wybrać firmę, która długo działa na rynku, ale przynajmniej ma doświadczenie i będzie wiedziała, co zrobić, by strona trwale wyświetlała się w topach.

Tomasz Pietrzykowski

Add your Biographical Info and they will appear here.