Robiąc kampanie Facebook możemy pozyskać nowych fanów

Odpowiednia komunikacja na fanpage’u firm jest bardzo ważna nie tylko ze względu na jej wizerunek, ale również może to pomóc w sprzedaży produktów lub usług firmy. Komunikacja musi by spójna dlatego warto zaplanować całą kampanię, pamiętając o tym, do jakich użytkowników chcemy dotrzeć.

Do jakich użytkowników chcesz dotrzeć?

Na Facebooku zarejestrowanych jest ponad 20 mln użytkowników z Polski. To ponad 80 procent wszystkich osób, którzy korzystają z internetu. Jeśli chodzi o ich wiek, to średnie liczby pokrywają się z tym, jacy użytkownicy korzystają z internetu, jeśli chodzi o płeć, to jest nieznaczna większa liczba kobiet, ale wynika to zapewnie z tego, że statystyki demograficzne również mówią o tym, że w Polsce żyje więcej kobiet od mężczyzn. Zróżnicowane jest również wykształcenie i zainteresowania. Dlatego warto dobrze zdefiniować grupę odbiorców, do jakich trafiać mają kampanie Facebook. Jeżeli prowadzimy lokalny biznes, powinniśmy się promować głównie wśród użytkowników z danej lokalizacji. Jeżeli natomiast prowadzimy sklep internetowy z rzeczami dla młodzieży, to właśnie oni powinni być naszą grupą docelową.

Stworzenie treści pod target

Ważne jest aby dokładnie zaplanować, jak mają wyglądać nasze kampanie Facebook. Dzięki temu bowiem możemy stworzyć spójny przekaz, dedykowany naszej grupie odbiorców. Ważne jest wszystko, począwszy od grafiki, poprzez opis, aż po link. Wszystko musi być dopracowane, bo wszelki błąd może nam zostać wytknięty i jeśli nie zapłacimy za niego pieniędzmi to możemy wizerunkiem.

Komunikuj się ze swoimi fanami

Bardzo ważną kwestią jest również dwustronna komunikacja ze swoimi fanami. O tym, że powinna być kulturalna, chyba nie trzeba pisać. Warto dostosować przekaz do odbiorców. Jeżeli więc kontaktuje się z nami osoba w średnim wieku nie używajmy slangu młodzieżowego itd. Wszystko opiera się na tym, aby umieć rozróżnić, kiedy można odpowiedzieć bardziej na luzie, a kiedy trzeba trzymać się sztywnych zasad. Odpowiadajmy też jak najszybciej na wiadomości, odpowiadajmy na komentarze czy reakcje. Możemy również dziękować za pozytywne recenzje, a także dopytywać, jeśli dostalibyśmy negatywne. Wszystko oczywiście w granicach kultury i tak, żeby nie zaszkodzić swojemu wizerunkowi. Użytkownicy Facebooka bowiem nie zapominają i każdy błąd może być nam wypomniany.

Mateusz Egzon

Add your Biographical Info and they will appear here.