Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Dobra reklama to podstawa. W dzisiejszych czasach jest ona szczególnie ważna, a wynika to z faktu, że konkurencja jest ogromna. Niestety, nie wystarczy już reklamować się wśród znajomych bądź poprzez rozdawanie ulotek. Obecnie króluje Internet, dlatego też najbardziej efektywną formą reklamy jest pozycjonowanie stron internetowych.

Na czym polega pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie stron internetowych, z ang. Search Engine Optimisation, to nic innego jak działania, które mają na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. W wielu przypadkach jest to długotrwały proces, jednak jego efekty mogą przynieść danej firmie niepomierne korzyści. Jeżeli stronę naszej firmy po wpisaniu odpowiedniej frazy jest łatwo znaleźć internecie, to jest duża prawdopodobność, iż potencjalny klient wybierze nasze usługi. Pozycjonowanie może przynieść nam zysk nawet rzędu dziesiątek tys. złoty, jeżeli jest dobrze przeprowadzony. W innym wypadku oznacza to ogromną stratę pieniędzy oraz czasu. Dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnej firmy.

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Koszt pozycjonowania mieści zazwyczaj w kwocie 500-5000zł miesięcznie, jednak zdarzają się znacznie wyższe ceny, które są uzasadnione. Na cenę usługi ma przede wszystkim wpływ popularność wybranych słów kluczowych. Im bardziej powszechna jest dana fraza tym trudniejsze ma zadanie firma pozycjonująca. Drugą kwestią, która ma wpływ na koszty, jest tzw. zaplecze. Pod tym pojęciem kryją się wszelkie strony oraz narzędzia, którymi dysponuje firma pozycjonującą. Oczywiście, im lepsze narzędzia tym wyższa cena, dlatego też profesjonaliści wyceniają się drożej. Nie warto natomiast korzystać z usług pozycjonowania stron, których koszt wynosi poniżej 500zł miesięcznie. Taki stan rzeczy oznacza to, że zajmują się tym amatorzy, których działania w efekcie mogą nam przynieść więcej problemów niż korzyści.

Jaka inna reklama?

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest jedyną formą reklamy w internecie. Bardzo wiele agencji specjalizuje się również w prowadzeniu tzw. social mediów. Zalicza się do nich wszystkie portale społecznościowe, takie jak Facebook, czy Instagram. Dzięki tym serwisom dana firma może poinformować potencjalnego klienta o aktualnych promocjach, czy konkursach. Takie zabiegi kreują pozytywny wizerunek firmy, co przekłada się na zyski. Choć serwisy społecznościowe są bardzo przydatne, to jednak pozycjonowanie stron internetowych jest w dzisiejszych czasach absolutną podstawą, jeżeli chodzi o reklamę firmy w internecie.

Karol Kaczmarczyk

Add your Biographical Info and they will appear here.