Plac zabaw budżet obywatelski zamiast komórki

Plac zabaw jest bardzo potrzebny dla rozwoju dzieci. Pomaga praktycznie na każdej płaszczyźnie. Dzięki niemu maluch uczy się nawiązywać relacji rówieśniczych, staje się coraz zręczniejszy. To powoduje, że szybciej się rozwija. To dużo lepsze niż ślęczenie przed komórka, która jest szkodliwa dla wzroku. Co jednak zrobić, jeśli w pobliżu nie ma miejsca do zabaw?

Jak pozyskać środki z budżetu obywatelskiego?

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na to, by w okolicy powstał plac zabaw z prawdziwego zdarzenia jest budżet obywatelki. To dodatkowe środki wyznaczone z budżetu, które mają do dyspozycji sami mieszkańcy. Nie jest o to łatwo. Wiąże się to z wieloma formalnościami, którym trzeba sprostać. Jednak gra jest warta świeczki. Plac zabaw budżet obywatelski to doskonały sposób na to, by pozyskać dodatkowe fundusze z miasta lub gminy i stworzyć z swojej okolicy przestrzeń do zabaw dla najmłodszych. Na szczęście nie pozostajemy w walce biurokracja sami. Może starać się o pomoc wśród firm, które zajmują się dostarczaniem placów zabaw. W końcu w ich interesie jest również to, by twój projekt otrzymał dotację, bo wówczas będą go realizować i na tym zarobią. Z tego właśnie powodu bez większych problemów możesz iść do wybranej firmy i prosić o sporządzenie kosztorysu zgodnego z wymogami danej gminy lub powiatu. Co więcej, dostawca tego typu rozwiązań pomoże ci również w załatwieniu wszelkich formalności. Z pewnością taka firma ma doświadczenie i będzie wiedziała jak wypełnić wniosek o dofinansowanie, by nie został odrzucony z względów formalnych, a to niestety, może się zdarzyć. Warto więc korzystać z tego typu pomocy. Złożenie wniosku i kosztorysu to dopiero pierwszy etap jeśli chodzi o formalności związane z plac zabaw budżet obywatelski. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na wiele elementów. Ostatecznym etapem będzie glosowanie mieszkańców, którzy ilością głosów zdecydują, jakie projekt będzie realizowany. Trzeba więc pilnować wszelkich terminów, bo inaczej środki na budowę placu zbaw mogą ci uciec sprzed nosa.

Dlaczego plac zabaw jest taki ważny?

Plac zabaw jest bardzo ważny dla rozwoju. Dzieci uczą się rozwijać swoje zdolności motoryczne, nawiązują pierwsze kontakty społeczne, uczą się współpracy w grupie. To w końcu pierwsze miejsce, gdzie mają kontakt z rówieśnikami na taka skalę. Place zbaw są nieocenione jako wzmacnianie odporności. Maluchy są mniej odporne na infekcje i zachorowania. To dużo lepszy sposób spędzania czasu niż tablet czy komórka, które są ostatnio bardzo częstym elementem aktywności u małych dzieci.

Maciej Górczyński

Add your Biographical Info and they will appear here.