Nowoczesne rozwiązania dla Twojego domu


Brama garażowa – http://www.bramykolobrzeg.pl/pl/blog/122-5-rozwiazan-do-domu-ktore-znajdziesz-w-naszej-ofercie – to bez wątpienia jedno z najbardziej eksploatowanych urządzeń w domu, dlatego trzeba zdecydować się na taką, która będzie nam służyć na lata. Jaka bramę garażową wybrać? Na co zwracać uwagę podczas jej zakupu?

Jaki sposób otwierania bramy?

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są bramy segmentowe, które mają dobrą cenę i nie zajmują zbyt wiele miejsca na podjeździe, co jest ważne, szczególnie jak podjazd wychodzi bezpośrednio na ulicę czy chodnik. Bramy segmentowe składają się z kilku segmentów połączonych ze sobą zawiasami, które poruszają się na specjalnych rolkach. Bramy segmentowe otwierają się pionowo, także można zaoszczędzić sporo miejsca. Do wyboru mamy również bramy garażowe w Koszalinie segmentowe boczne, które działają na takiej samej zasadzie, przy czym po otwarciu zachodzą na jedną ze ścian. Za taką bramę garażową trzeba będzie zapłacić od 2400 do 5000 złotych w zależności od rodzaju materiału, ocieplenia i automatyki.

Innym rozwiązaniem są bramy uchylne, które bardzo długi czas cieszyły się popularnością i nadal są chętnie kupowane ze względu na przystępną cenę. Takie bramy zbudowane są ze skrzydła na prowadnicach, które się unosi i chowa pod sufitem. W tym wypadku trzeba mieć sporo miejsca na podjeździe, także takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym przypadku. Dużą zaletą takiego rodzaju bram jest niska cena, bo można kupić ją za 800 złotych, co więcej jest bardzo prosta w montażu.

Na rynku dostępne są również bramy rolowane, które są przystępne cenowo, wygodne w użytkowaniu oraz co ważniejsze bardzo szczelne, także chronią garaż przed nadmierną utratą ciepła. Chcąc zamontować tego typu bramę garażową, należy liczyć się z tym, że będziemy potrzebować sporo miejsca na kasetę.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu bramy garażowej?

Bramy garażowe z Koszalina są dostępne w różnych rozmiarach, mogą być wykonane z różnych materiałów, także wybór jest bardzo duży. Decydując się na zakup bramy, trzeba mieć na uwadze nie tylko sposób jej otwierania, ale również takie parametry, jak bezpieczeństwo. Brama powinna być dla nas bezpieczna, nie może stanowić zagrożenia, nawet jeżeli zabraknie zasilania. Ważnym aspektem jest również ochrona przez włamaniem, niestety złodzieje najczęściej decydują się na wtargnięcie do domu właśnie przez bramę, warto udaremnić im taką próbę odpowiednio zabezpieczając się przed nieproszonymi gośćmi.

Kolejna rzecz to termoizolacyjność, czyli odpowiednie ocieplenie garażu. Najczęściej stosuje się piankę poliuretanową albo specjalne wkładki ze styropianu, w ten sposób będzie można przeprowadzać w garażu drobne naprawy w komfortowych warunkach, nawet gdy za oknem temperatura spadnie poniżej zera.

Design

Oczywiście brama musi pasować stylowo i kolorystyczne do domu, kolorystyka jest bardzo ważna, dlatego warto sięgać po odpowiednie rozwiązania. Najlepiej, aby brama miała kolor identyczny lub zbliżony do koloru domu, tak aby tworzyła z nim spójną całość. Można też zdecydować się na kolor kontrastowy, na przykład białe mury i czarny czy grafitowy kolory bramy garażowej, takie rozwiązanie również dobrze się prezentuje.

Bramy garażowe Koszalin są obecnie dostępne w bardzo wielu wariantach, dlatego każdy powinien znaleźć model, który będzie spełniał jego oczekiwania. Na takie zakupy najlepiej udać się do sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy oferują długą gwarancję oraz serwis w przypadku awarii urządzenia. Pamiętajmy, że o bramę garażową trzeba dbać i regularnie ją czyścić, głównie przez okresem zimowym.

admin

Add your Biographical Info and they will appear here.