Najwyższa jakość prosto od Studio Italia Design

Oświetlenie domu stanowi nie lada wyzwanie, dla wszystkich, którzy są na etapie budowania własnych czterech kątów. Warto do tego porządnie się przygotować, bo słabe oświetlenie niesie ze sobą wiele negatywnych skutków.Poniżej zaprezentuję wskazówki jak zaplanować oświetlenie i jaką firmę wybrać. Najlepiej wybierać lampy dostarczane przez renomowane firmy, a najlepiej przez samego lidera branży oświetleniowej.

Najwyższa jakość prosto od Studio Italia Design

Światło odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. W związku z tym, że funkcjonowanie w rytmie wschodów i zachodów słońca jest dzisiaj niemożliwe, tak bardzo ważne jest zastąpienie światła naturalnego, jego substytutem czyli światłem sztucznym. Kupienie dobrej jakościowo i trwałej lampy stanowi dzisiaj wyzwanie. Na sklepowych półkach mamy mnóstwo różnego rodzaju lamp, ale często albo ich jakoś jest fatalna albo są mało trwałe. Jeżeli chcemy mieć lampę wysokiej jakości i z najlepszych materiałów warto rozważyć zakup lampy wykonanej przez Studio Italia Designhttp://www.blue-light.com.pl/studio-italia-design/. Ta włoska firma jest liderem branży oświetleniowej. Powstawała w Wenecji w 1950 r. i przez dziesięciolecia budowała swoją silną markę. Dzisiaj firma wyznacza trendy i standardy jakości.

W ofercie Studio Italia Design znajdziemy:

  • lampy sufitowe;
  • plafony;
  • kinkiety;
  • lampy podłogowe;
  • lampy stolikowe.

Specjaliści ze Studio Italia Design, cały czas podczas swej pracy rozwijają się i dążą do doskonałości. Najlepszym dowodem na to jest ich niesamowita kolekcja „Szyte na miarę Klienta”. Łączy ona w sobie jakość, formę, funkcjonalność i technologię, która jest połączona z tradycyjną ręczną pracą.

Lampy są tworzone z najlepszych materiałów:

  • szkła;
  • aluminium;
  • mosiądzu;
  • stali.

Najpierw zaplanuj, potem realizuj

Planując oświetlenie w domu, należy przemyśleć, jakie funkcje ono ma pełnić. Za realizację konkretnych zadań odpowiada: oświetlenie ogólne, kierunkowe i dekoracyjne. Każde z nich musi być odpowiednio dostosowane do powierzchni pomieszczenia, jego wysokości, liczby i wielkości okien, a także do ustawienia mebli.
Planując salon, trzeba pamiętać, że ma on wypoczynkowy charakter, więc najlepiej wybrać oświetlenie z możliwością zmiany poprzez płynną regulację. Przekręcenie przełącznika i uzyskanie ciepłego oraz dyskretnego światła.

Warto pamiętać o oświetleniu głównym – najlepiej zamontować je np. nad stolikiem kawowym, a nie na środku pomieszczenia, a także o mniejszych punktach w konkretnych miejscach np. lampa podłogowa przy fotelu od Studio Italia Design.

Oświetlenie domu należy zaplanować na wczesnym etapie wraz z projektowaniem instalacji elektrycznych. Dodatkowo najlepiej wybrać na tym etapie również meble, gdyż ich ustawienie ma ogromny wpływ na układ lamp w pomieszczeniu, a także na rozproszenie światła.

Na koniec warto pamiętać, że oprócz lamp ważny jest dobór żarówek, gdyż dają one różny odcień światła od żółtego po niebieski. Firmy produkujące żarówki mają w ofercie wiele odcieni. Wybór ten również jest ważny, ponieważ oświetlenie wpływa na kolor wnętrz. Będą one inaczej wyglądać w świetle dziennym, niż przy oświetleniu sztucznym.

admin

Add your Biographical Info and they will appear here.