Czy można samodzielnie prowadzić kampanie Facebook?

Kampanie Facebook są bardzo ważne dla promocji firmy i wzrostu rozpoznawalności marki w sieci. Czy jednak można je prowadzić na własną rękę? Teoretycznie tak, choć nie każdy jest się w stanie tym zająć dobrze. Dowiedz się jak sprawnie zarządzać profilem firmy.

Zadbaj o różnorodne treści

Bardzo ważne jest, by dostarczać użytkownikom zróżnicowanych treści. Nie powinno się ograniczać jedynie na postach zachęcających do kupna, bo taka nachalna reklama może tylko zniechęcić, a to nie jest dobre rozwiązanie. Dużo lepszym pomysłem jest skupienie się na innych formach dotarcia do klienta. Osoba po drugiej stronie monitora powinna być zachęcona do kontaktu. Stąd też konieczne jest, by dbać o zróżnicowany content. Dużą rola są grafiki, bo dobry obraz przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie klientów. Jeśli więc, przykładowo, prowadzimy sklep, dobrze jest raz na jakiś czas wrzucać zdjęcie odsyłające do danego produktu. Nie można jednak zapominać o wstawieniu linka, by uzyskać konwersję. W przeciwnym razie takie działania nie będą w ogóle skuteczne. Nic więc dziwnego, że tak wiele firm zwraca uwagę na znalezienie dobrych grafik czy zdjęć. To absolutna podstawa. Dobrze sprawdzają się również artkuły specjalistyczne czy e-booki. Dzięki temu będzie można zaprezentować się jako specjalista w danej dziedzinie. To również dobry wabik na pozyskanie wartościowego leada. Przygotowanie e-booka czy publikacja serii wartościowych artkułów jest jednak bardzo czasochłonne. Ale skutki są widoczne. To jedna z najskuteczniejszych form promocji i pomysłów na kampanie Facebook?

Czy jesteś w stanie samodzielnie fanpage?

Teoretycznie prowadzenie własnego fanpega nie jest jakoś specjalnie skomplikowane. Dodawanie wpisów czy zdjęć jest bardzo intuicyjne. Niestety, nie wystarczy tylko dodawać byle jakich treści. Strategia działań powinna być dobrze przemyślana. Warto też raz na jakiś czas wrzucać linki do stron. Teoretycznie można prowadzić kampanie Facebook we własnej firmie, ale jednak dużo lepiej jest zaangażować do tego osoby, które mają już jakieś doświadczenie w tym zakresie i mogą się pochwalić sukcesami w tej dziedzinie. Wtedy jedna osoba może zajmować się tylko promocją firmy w mediach społecznościowych, a wbrew pozorom jest co robić. Już samo przygotowanie odpowiednich materiałów, zdjęć czy grafik, zajmuje mnóstwo czasu. Do tego trzeba jeszcze szybko reagować na pojawiające się zapytania, a w razie negatywnych komentarzy działać natychmiast. Trzeba zachować czujność przez cały czas – również w weekendy.

Andrzej Konieczno

Add your Biographical Info and they will appear here.