Laser mikropulsowy pomaga w korekcji wad wzroku

Laser mikropulsowy to precyzyjne i zarazem bardzo bezpieczne urządzenie do korekcji wzroku. Dzięki niemu można odzyskać pełnię widzenia w sposób trwały i nie nosić okularów ani soczewek kontaktowych. To bardzo wygodne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Korekcja wzroku to stosunkowo prosty zabieg. Jest dedykowany dla wszystkich osób, które ukończyły 21. rok życia, a ich wada jest stabilna (w przeciągu ostatniego roku się nie zmieniała). Przeciwskazaniem do realizacji usługi są m.in. ciąża, okres laktacji (ze względu na zmiany hormonalne), a także choroby autoimmunologiczne, zaburzenia siatkówki, jaskra, zaćma, rozrusznik serca, zaawansowany Zespół Suchego Oka. Zabieg jest w pełni bezpieczny i precyzyjny. Laser mikropulsowy to zaawansowane technologicznie urządzenie umożliwiające trwałe usunięcie wady. Dzięki tej metodzie nie ma już potrzeby noszenia okularów czy soczewek kontaktowych, bo od razu odzyskuje się sprawny wzrok. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób się na to decyduje, a szczególnie tych, dla których wzrok może powodować ograniczenia w karierze zawodowej. Trudno bowiem wyobrazić sobie pilota, tancerza, strażaka, pływaka piłkarza w okularach. W takich wypadkach laser mikropulsowy to ratunek i sposób na odzyskanie pełni widzenia. W przeciwnym razie konieczne byłoby zastosowanie szkieł kontaktowych, które na dłuższą metę mogą powodować dyskomfort. Wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji.

Zanim się zdecydujesz…

Zabieg jest bardzo prosty. Laser mikropulsowy to bardzo zaawansowane urządzenie, które jest bezpieczne w użyciu. Po korekcie wzroku pacjent praktycznie natychmiast odzyskuje pełnię widzenia. Proces rekonwalescencji nie jest długi, a następnego dnia można wykonywać swoje obowiązki zawodowe. Prace odbywają się przy znieczuleniu miejscowym, a pacjent zachowuje pełną świadomość. Wie, co dzieje się wokół niego. Niestety, usługa nie jest refundowana ze środków NFZ, bo jest traktowana jako zabieg kosmetyczny. Można jednak zrealizować go prywatnie. Cena waha się od 2-3 tys. zł za jedno oko. Oczywiście w zależności od lokalizacji placówki, a także zastosowanej techniki. To dość dużo, jednak to jednorazowa inwestycja, bo potem nie trzeba będzie inwestować w okulary czy soczewki kontaktowe, które do tanich nie należą. Poza tym, w większości placówek można rozłożyć płatność na raty. To bardzo wygodne, a dzięki temu usługa nie jest tak dużym obciążeniem finansowym i więcej osób może sobie na nią pozwolić.

Mateusz Egzon

Add your Biographical Info and they will appear here.