Labioplastyka – sposób na odzyskanie pewności siebie

Czym jest labioplastyka? I dlaczego tak wiele pań się zapisuje na ten zabieg? Odpowiedzi na te pytania są w tym tekście, więc warto go przeczytać.

Co to jest labioplastyka?

Labioplastyka jest to plastyka warg sromowych mniejszych i zalicza się go do najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologi estetycznej. Cały zabieg labioplastyki polega na zmniejszeniu oraz zmianie kształtu warg sromowych, jak i również pochwy. Kobiety wykonują ten zabieg ze względu na przerost i asymetrię warg sromowych oraz jako zabieg pielęgnacyjny tuż po porodzie. Labioplastyka jest uznawana za zabieg małoinwazyjny, wystąpić także mogą powikłania, które są bardzo sporadyczne i są nimi: infekcje, krwiaki, nadmierne krwawienie, martwica wargi sromowej oraz zaburzenia czucia. Standardową procedurą jest zabieg ambulatoryjny, który może trwać od godziny do dwóch godzin, aby zadbać o najlepszy komfort podawany jest przy tym znieczulenie miejscowe. Labioplastyka wykonywana jest na dwa sposoby. Pierwszy z nich to metoda TRIM, która polega na na skróceniu brzegów przerośniętych wargi sromowej i jest to najczęściej wybierana metoda, ponieważ posiada niewielki stopień zaawansowania całego zabiegu, a jedyną wadą jest tutaj to, że pozostanie widoczna blizna oraz widoczna ingerencja w kształt brzegów warg sromowych. Druga metoda to metoda Wedge, która natomiast polega na wycięciu tkanki w kształcie litery V, pozwala ona na zachowaniu pierwotnego i naturalnego kształtu brzegów warg sromowych, a jednocześnie umożliwia ukrycie blizn po zabiegu.

Zabieg, który odmienił życie wielu kobiet

Obydwie metody są bardzo skuteczne, aczkolwiek wymagają bardzo dużej ostrożności, ponieważ miejsca intymne są bardzo unerwione oraz ukrwione, brzegi ran są zszywane szwem ciągłym lub pojedynczym szwem rozpuszczalnym. Taki zabieg nie ma możliwości by wpłynęło to na osłabienie przyjemności seksualnych, gdyż u większości kobiet najbardziej strefą erogenną jest łechtaczka. Do tego zakresu zabiegu mogą zgłosić się kobiety, które nie są zadowolone ze swojego ciała, jeżeli chodzi o najważniejsze przeciwwskazania u kobiety to nie może być obciążona kardiologicznie, gdy występują nierównomierne zaburzenia krzepnięcia krwi oraz niekontrolowana cukrzyca.

Patryk Wójcik

Add your Biographical Info and they will appear here.