Inteligentny dom – co to jest?


Czy inteligentny dom może oznaczać, że któregoś dnia nasz dom będzie o niebo inteligentniejszy od nas? Powoli poznajemy już pojęcie inteligentny domhttp://www.bramykolobrzeg.pl/pl/blog/120-inteligentny-dom-caly-dom-w-jednej-aplikacji – ale wciąż nie wiemy do końca, na czym polega ta inteligencja.

W JAKI SPOSÓB DOM BYWA INTELIGENTNYM?

Cała rzecz opiera się na jednej konkretnej aplikacji, zawartej w Internecie oraz na podłączeniu, bezprzewodowo, poszczególnych urządzeń do jednego panelu sterowniczego. Inteligencję własnemu domowi nadajemy my sami, to my decydujemy jakie funkcje będzie dla nas oferował nam nasz dom.

Inteligentny dom to cała seria odpowiednich czujników i detektorów. Dobrze podłączone czujki i wysoka technologia sprawią, że nasz dom może nas przywitać, zapalić nam oświetlenie, zamknąć za nami bramę, otworzyć ją dla nas, czy nawet zaparzyć rano nam kawę.

DOSKONAŁA AUTOMATYKA BRAMOWA

Inteligentny dom powinien zamknąć za nami bramę, jak również otworzyć ją na nasze powitanie. Odpowiednia automatyka bramowa pozwala na sterowanie otwieraniem i zamykaniem bramy z dalekich odległości. Jest to możliwe dzięki zainstalowaniu na naszym smartfonie danej aplikacji. Wszystko to sprawia, że automatyka bramowa pozwala na pełny monitoring bramy i całkowitą jej kontrolę, nieograniczoną liczbę użytkowników oraz na pełną animację otwierania bramy, bez potrzeby wychodzenia z samochodu.

O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Instalacja i tworzenie inteligentnego domu nie jest trudne. Wszystko może odbyć się bez kucia ścian oraz bez prowadzenia przez całe domostwo widocznych kabi. Możliwości, jakie możemy mieć w inteligentnym domu, mogą być naprawdę bardzo duże.

CO DAJE NAM INTELIGENTNY DOM?

Najważniejszą zaletą takiego domu jest fakt, że możemy sterować nim z bardzo daleka. Możemy, przed swoim przyjazdem, podgrzać temperaturę w domu, oświetlić podjazd, podnieść lub opuścić żaluzję, odpowiednio ustawić oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne. Automatyka bramowa pozwoli nam na wjazd na naszą posesję oraz do garażu bez konieczności opuszczania naszego pojazdu.

Inteligentny dom daje nam ogromną wygodę ale i bezpieczeństwo. Nasz dom jest w pełni objęty opieką przez swoich właścicieli, tyle że z daleka.

CAŁY CZAS DOM WYDAJE SIĘ BYĆ ZAMIESZKANYM

Inteligentny dom to dom, który przez cały czas tętni życiem. Bez względu na to czy mieszkańcy są w środku czy po za nim – zawsze, poprzez odpowiednie aplikacje w tego rodzaju domu coś się dzieje.

Za pomocą tabletu czy telefonu zawsze można sterować urządzeniami domu, z bardzo daleka. Zamykać czy otwierać żaluzje, włączać lub wyłączać światło, włączać alarm, sprawdzać czy drzwi są zamknięte. Można sterować ogrzewaniem lub klimatyzacją i w pełni pilnować całej automatyki bramowej.

Dzięki takiej funkcji zawsze w naszym domu może coś się dziać, nawet wtedy kiedy będziemy na wakacjach z dala od naszego miejsca zamieszkania.

NIKT POZA NAMI NIE OBEJMIE DOMU WE WŁADANIE

Wiedząc, że całą kontrolę nad domem mamy dzięki określonym aplikacjom, możemy obawiać się, że w momencie kiedy zgubimy telefon lub tablet, ktoś może zawładnąć naszym domem. Nic bardziej mylnego, bowiem operujemy poszczególnymi aplikacjami za pomocą indywidualnych i sobie tylko znanych haseł.

Nasz inteligentny dom słucha się więc tylko naszych poleceń i wszelkie jego urządzenia są tylko pod kontrolą właściciela domu. Inteligentny ułatwi nam życie i pozwala na pełną jego kontrolę z dużych odległości. Ta wygoda sprawia, że dom zawsze wita nas przyjaźnie i czeka na nas w określonym czasie. Rozwijająca się technologia sprawia, że dom staje się mądrzejszy od nas, ale wciąż jest pod naszą kontrolą.

admin

Add your Biographical Info and they will appear here.