Ekologiczny plac zabaw z nakrętek

W ubiegłym roku w Poznaniu na osiedlu Hetmańskim został wybudowany pierwszy w Polsce plac zabaw tylko i wyłącznie z nakrętek. Ta niesamowita inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta przez społeczeństwo i była głośno komentowania w mediach w całym kraju. To wspaniale, że można połączyć dbanie o środowisko ze stworzeniem czegoś pozytywnego dla najmłodszych.

Każdy może zostać uczestnikiem akcji

Każdy z nas zużywa przecież mnóstwo butelek plastikowych w ciągu roku. Woda, soki, napoje gazowane. Myślę, że każdy z nas wyprodukuje średnio około czterysta nakrętek w ciągu roku. Warto jest wyrobić sobie odruch zostawiania ich i przeznaczania na tego rodzaju inicjatywy. Plac zabaw z nakrętek w Poznaniu został całkowicie, naprawdę całkowicie zbudowany z nakrętek. Do jego stworzenia zostało wykorzystanych ponad siedemset pięćdziesiąt tysięcy nakrętek. Wcześniej w tym miejscu był plac zabaw, jednak całkowicie drewniany, a mieszkańcy cały czas narzekali, że coś się w nim notorycznie psuje i zagraża bezpieczeństwu dzieci. Władze spółdzielni zorganizowały wśród mieszkańców osiedla inicjatywę zbierania nakrętek.

Dzięki wspólnym wysiłkom powstał plac zabaw z nakrętek

W ciągu pół roku udało im się wspólnie zebrać ponad sto pięćdziesiąt tysięcy sztuk nakrętek. Nakrętki te następnie trafiły do przedsiębiorstwa zajmującego się przetapianiem nakrętek. Brakujące sześćset tysięcy sztuk zostało dołożonych przez wykonawcę. W ten sposób zostały stworzone plastikowe elementy placu zabaw. Na placu za pomocą nakrętek zostało zbudowanych kilka zjeżdżalni, huśtawek i wiele, wiele innych atrakcji. Urządzenia są kolorowe, a ich twórcy zapewniają, że całkowicie bezpieczne dla dzieci. Koszt jaki został przeznaczony na plac zabaw z nakrętek wyniósł sto tysięcy złotych. Całość kwoty została pokryta przez spółdzielnię mieszkaniową. Warto jest znać tego typu dobre inicjatywy ekologiczne i propagować ich powstawanie. Matka natura nie poradzi sobie sama z obecnym problemem zaśmiecania naszej planety. Każde nasze działanie ma znaczenie, bo przyczynia się do poprawy warunków naszego życia oraz naszych dzieci, wnuków i prawnuków.

Adrian Mazur

Add your Biographical Info and they will appear here.