Coraz cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do wybrania się na plac zabaw

Powoli czujemy już wiosnę w powietrzu, przede wszystkim dlatego, że dni są coraz dłuższe i możemy spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, bo po prostu robi się coraz cieplej. A skoro pogoda dopisuje, to warto wyjść z domu ze swoją rodziną. Nasze dzieci na pewno ucieszą się z takiej rozrywki.

Spacery i szukanie pierwszych oznak wiosny

To, co wszystkie dzieci lubią, to rywalizacja. Dlatego zawsze warto wziąć je na spacer, a następnie wymyślić konkurs, który je zaangażuje. Mogą to być na przykład zawody na to, kto znajdzie więcej oznak wiosny. I tak, maluchy mogą oglądać czy nie pokazują się pierwsze rośliny, kwiatki czy pączki na drzewach, sprawdzić czy w lasach nie pojawiły się już leśne zwierzęta, a nawet zobaczyć czy dzieci odwiedzają już plac zabaw, bo to również jest jakaś oznaka wiosny. Ważne, żeby maluchy miały przy tym zabawę i mogły spędzić miło czas, oczywiście na świeżym powietrzu, bo to najzdrowsza forma aktywności. Tym bardziej po długiej, ciemnej zimie, podczas której prawie w ogóle nie mogły cieszyć się słońcem.

Odwiedźcie place zabaw na osiedlu

Oczywiście, oprócz sprawdzenia czy na placach zabaw są dzieci, warto ze swoimi się tam wybrać. Świetną zabawą jest maraton placów zabaw, czyli obejście kilku na całym osiedlu. Jeżeli oczywiście jest taka możliwość, to ustalmy, że na przykład na każdym placu zabaw bawicie się przez pół godziny. Dzięki temu macie miły spacer i zwiedzacie nowe miejsca, bo przecież każdy plac zabaw różni się od poprzedniego i na pewno dzięki temu ciekawiej spędzicie czas. Dodatkowo, możecie wymyślać, że na każdym placu jesteście kimś innym. Najpierw wchodzicie na statek kosmiczny, na następnym odwiedzacie świat piratów, a kolejny to dzika dżungla. Twoje dziecko na pewno będzie się cieszyło z takiego rozpoczęcia wiosny.

Cieszcie się sobą i piękną pogodą

Przede wszystkim ważne jest to, żeby spędzać miło czas ze swoim dzieckiem. Możecie wtedy rozmawiać i nawiązywać więź, a przy tym cieszyć się piękną pogodą. Na pewno twój maluch doceni czas, który dla niego poświęcasz i w przyszłości to zaowocuje. A przy tym nie będziesz sobie kiedyś wyrzucać, że nie miałeś nawet czasu na zabawę ze swoim własnym dzieckiem. Czas, kiedy jest młodsze bardzo szybko minie i na pewno nie raz zatęsknisz za tymi czasami, kiedy można było wspólnie chodzić na plac zabaw.

Mateusz Egzon

Add your Biographical Info and they will appear here.