Jakie atrakcje na weselu można przygotować dla dzieci?

Bardzo często niezaproszenie rodziców z pociechami jest odbierane przez gości jako afront, a tym samym nie dość, że mogą nie pojawić się na weselu, to jeszcze naopowiadać innym, jak bardzo para młoda jest niekulturalna. Z drugiej strony zapraszając maluchy musimy liczyć się z tym, że mogą nie bawić się zbyt dobrze na przyjęciu dla dorosłych. Dlatego zadbajmy o odpowiednie atrakcje.

Animatorka zawsze pomocna

Jeżeli będziemy mieli większą grupę dzieci możemy stworzyć dla nich osobną imprezę. Oczywiście nie chodzi o to, żeby znajdować inną salę, muzykę itd. Wystarczy, że zorganizujemy dla maluchów osobny stolik, wynajmiemy animatorkę, która w czasie imprezy będzie zajmować się maluchami. Dzięki temu nawet jeśli dzieci nie znają się zbyt dobrze, mają szansę się zintegrować i wspólnie bawić. Poza tym, siedzący osobno rodzice będą mieli szansę spokojnie uczestniczyć w życiu towarzyskim, a nie tylko zajmować się swoimi pociechami. To od niej będzie też zależeć, jakie atrakcje na weselu dla nich zaplanuje. Tak naprawdę może bowiem znaleźć wiele ciekawych i inspirujących gier i zabaw. Tym samym dorośli goście będą bawić się na parkiecie, w czasie, kiedy maluchy mogą zajmować się sobą. Istotne jest, aby miały na to miejsce, bo w przeciwnym razie będą zmuszone plątać się pod nogami na parkiecie, a to nie tylko jest denerwujące, ale również może być niebezpieczne, gdy człowiek nie zobaczy dziecka pod swoimi nogami.

Zoragnizuj tak imprezę, żeby nie było problemów

Jeżeli dzieci nie jest tak dużo, żeby organizować dla nich osobny stolik, możemy postarać się o to, żeby ich obecność została zauważona w inny sposób. Na weselach świetnie sprawdza się menu dziecięce, które często zupełnie różni się od dań podanych wszystkim gościom. Szczególnie dlatego, że wygląda ono bardziej zachęcająco, bo z talerzy uśmiechają się buźki czy pokazują zwierzątka. Poza tym zawsze można porwać dzieci również na parkiet. Te najmłodsze najlepiej będą czuły się na rękach u dorosłych, ale już te starsze same mogą garnąć się do tańca. Najlepsze atrakcje na weselu jak pokazy czy fotobudka powinny zainteresować również najmłodszych. Poza tym dobrze jest pomyśleć o noclegach przy sali zabaw, aby rodzice mogli położyć dzieci spać i wrócić na zabawę bez martwienia się o nie. Dzięki temu nie musza zostawiać maluchów w domu pod opieką kogoś innego i nie tracą też zabawy.

Karol Kaczmarczyk

Add your Biographical Info and they will appear here.