3 powody, dla których warto stawiać na crm web based software

Crm web based software to nic innego jak centralna baza zawierająca informacje o klientach i podjętych przez nich czynnościach. Mają do niej dostęp pracownicy działów obsługi, którzy mogą dzięki temu m.in. tworzyć spersonalizowane oferty. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto postawić na takie rozwiązanie.

Łatwiej nawiążesz kontakt z klientem

W trakcie kontaktu agent musi być uprzejmy, ale klienci lubią także czuć się doceniani i kojarzeni. Jeśli konsultant nawiąże do ich wcześniejszych zakupów, czy też wypowiedzi, to prawdopodobieństwo sprzedaży znacznie wzrasta. Nie zawsze jednak musisz wszystkich pamiętać. Tym bardziej, że w ciągu całego dnia pracy odbierasz mnóstwo połączeń telefonicznych, rozmawiasz na czacie czy prowadzisz wideokonferencje. Pomocne jest wtedy oprogramowanie typu crm web based software, w którym znajdziesz informacje o preferencjach i potrzebach danej osoby lub też o indywidualnych ustaleniach. W ten sposób będzie ci znacznie łatwiej nawiązać rozmowę. Możesz np. spytać się, czy klient jest zadowolony z ostatniego zakupu. Dzięki temu rozmówca nie będzie się czuł anonimowy, a prawdopodobieństwo pozytywnego zakończenia transakcji znacznie wzrośnie.

Możesz zaproponować spersonalizowaną ofertę

Rozmawiając z klientem, który już wcześniej kontaktował się z firmą, możesz sprawdzić, czym się interesował, przejrzeć notatki innych agentów i zapoznać się z jego indywidualnymi preferencjami. Dzięki temu jesteś w stanie dopasować ofertę, która będzie zindywidualizowana i dopasowana do konkretnej osoby. To zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży. Co więcej, twój rozmówca będzie się czuł zadowolony, bo otrzyma dokładnie to, co chce. To spowoduje, że za jakiś czas być może znowu coś kupi lub też poleci danę markę znajomym. Będzie też bardziej skłonny do zostawienia pozytywnej opinii na temat firmy. Warto więc korzystać z oprogramowania typu crm web based software, bo to znacznie usprawnia pracę konsultantów i zwiększa ilość pozyskanych leadów.

Będziesz sprawnie przechodził między różnymi kanałami kontaktu

Współczesny klient nie ogranicza się jedynie do telefonu. Kontaktuje się także przez wideoczat, czat, formularz, e-mail. Wszechkanałowość (omni-channel) to obecnie standard. Żeby konsultanci nie musieli na nowo pozyskiwać informacji od klienta, który niejednokrotnie płynnie przechodzi z jednego kanału do drugiego, można zapoznać się z historią jego kontaktu w systemie crm. W ten sposób, niezależnie czy już wcześniej agent rozmawiał z daną osobą, będzie znał jego preferencje i historię rozmów.

Maciej Górczyński

Add your Biographical Info and they will appear here.